Esperal Katowice

Wszywka alkoholowa – popularna, awersyjna metoda walki z chorobą alkoholową

Wszywka alkoholowa – Esperal – Centrum Medyczne Galmedic Katowice

leczenie alkoholizmu esperal Katowice

Wszywka alkoholowa w Katowicach

Wszywka alkoholowa nazywana również Esperalem to tabletka zawierająca organiczny związek chemiczny – disulfiram. Leczenie alkoholizmu za jej pomocą należy do metod awersyjnych, czyli mających wywoływać strach. Wszywka nie powinna być stosowana samodzielnie, ale jako element kompleksowej terapii uzależnienia. Działa w sposób bezpośredni na organizm pacjenta, powodując patologiczne zmiany w procesie metabolizmu alkoholu.

W Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach wszywka alkoholowa dostępna jest od ręki. Disulfiram to całkowicie legalna i bezpieczna substancja. Aby jednak jej skuteczność i komfort stosowania był jak najwyższy, zaleca się stosowanie do wszelkich poleceń lekarza. Podstawowym z nich jest wstrzemięźliwość od alkoholu.

Wszywka alkoholowa w połączeniu z alkoholem powoduje zmiany w prawidłowym dotąd procesie trawienia alkoholu. Obecność Esperalu w krwiobiegu pacjenta i jego połączenie z substancją odurzającą sprawia, że w organizmie kumuluje się aldehyd octowy. Jest to toksyczna substancja, która w normalnych warunkach zostałaby przekształcona przez enzymy wątrobowe do nieszkodliwej postaci – kwasu octowego. Zwiększone stężenie aldehydu powoduje natomiast szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Przypominają one zatrucie alkoholowe, czyli popularnego kaca. Znacznie różni się jednak ich nasilenie – są zdecydowanie silniejsze i mogą zagrażać życiu. Dlatego, mając wszyty Esperal, absolutnie nie wolno przyjmować żadnych ilości alkoholu. Należy także unikać słodyczy z alkoholem, płynów do higieny jamy ustnej czy nawet perfum.

Decydując się na zabieg w katowickim Centrum Medycznym Galmedic, zyskujesz gwarancję terminowości, bezpieczeństwa i dyskrecji. Wykwalifikowany i doświadczony personel przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy leczenia awersyjnego. Ponieważ wszywka alkoholowa jest zwykle pierwszym krokiem osoby uzależnionej, stawianym na drodze ku trzeźwości, staramy się, by była ona początkiem kompleksowej terapii. Taką możliwość daje dostępność wszystkich usług w jednej placówce. Będąc pod opieką zaufanych specjalistów, łatwiej pożegnać się z trudnym nałogiem.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Przygotowanie do zabiegu

Chorzy, którzy pozostają nietrzeźwi lub znajdują się w ciągu alkoholowym, nie mogą poddać się zabiegowi wszycia Esperalu. W związku z tym jako przygotowanie do „zaszycia” należy potraktować detoks alkoholowy. Przerwanie ciągu alkoholowego jest tu koniecznością. Wszycie leku do organizmu, w którym znajduje się alkohol, jest bowiem skrajnie niebezpieczne. Pacjent musi pozostawać trzeźwy przynajmniej przez okres 12 godzin przed zabiegiem.

Zanim w ciele alkoholika zaszyjemy wszywkę alkoholową, musimy upewnić się, że nie posiada on żadnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym celu lekarz przeprowadza szczegółowe badanie oraz wywiad z pacjentem. Podczas niego należy być całkowicie szczerym. Zatajenie jakiejkolwiek informacji lub poświadczenie nieprawdy może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia. Zdarza się, że by rozwiać wszelkie wątpliwości, lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań. Diagnostyka laboratoryjna opiera się zwykle wyłącznie na wykonaniu badań krwi.

Po przejściu procedury przygotowującej pacjent zgłasza się w umówionym terminie. Gdy zabieg dobiegnie końca, może on wrócić do swoich codziennych obowiązków. Otrzymuje zalecenia lekarskie i instrukcję pielęgnacji rany.

Jak wygląda zabieg?

Wszywka alkoholowa działa zarówno na kondycję psychiczną, jak i fizyczną człowieka. Dlatego też niezwykle istotne jest, by podczas terapii awersyjnej pacjent znajdował się pod opieką lekarza. Esperal pozostaje obojętny jedynie dla trzeźwego organizmu. W przypadku prób „przepicia” substancji może dojść do tragicznych w skutkach konsekwencji. Nasilone objawy zatrucia alkoholowego to nie tylko ból głowy i mdłości. Często występują bowiem zaburzenia kardiologiczne, neurologiczne, włącznie z padaczką, trudnościami z oddychaniem i zaburzeniami pracy serca.

Pod względem psychicznym Esperal wpływa na przyzwyczajenia alkoholika, działając jak „straszak”. Osoba uzależniona boi się reakcji swojego organizmu na toksyczne połączenie Esperalu z alkoholem. W związku z tym przestaje sięgać po substancję odurzającą.

Mechanizm działania Esperalu nie jest skomplikowany, podobnie jak sam zabieg jego wszycia. Jałową tabletkę wszywa się podskórnie do organizmu pacjenta. Zabieg przeprowadza lekarz chirurg. Wykonuje niewielkie nacięcie o głębokości kilku centymetrów w okolicy mięśniowej. Najczęściej tabletkę wszywa się w najbardziej dyskretnych miejscach – na pośladku, łopatce lub ramieniu.

Dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie czuje bólu ani dyskomfortu związanego z implementacją wszywki. „Zaszycie” trwa kilkadziesiąt minut, a tuż po nim pacjent może funkcjonować normalnie. Pożegnać musi się jedynie z alkoholem.

Często zadawanie pytanie

Zabieg nie jest refundowany. Cena zależy od wybranej opcji oraz dodatkowych okoliczności i wymagań pacjenta. Zobacz cennik

Disulfiram (Esperal) dostępny jest na receptę, jednak nasi pacjenci nie muszą sami go kupować. W Centrum Medycznym Galmedic dbamy o kompleksową opiekę, dlatego też posiadamy substancje pochodzące ze sprawdzonego i legalnego źródła.

Tabletka z Esperalem umieszczana jest podskórnie na głębokości kilku centymetrów. Sama ma niewielkie rozmiary, dlatego też nie ma możliwości, by zobaczyć ją gołym okiem lub wyczuć metodą palpacyjną.

Jedynym i podstawowym zaleceniem jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu pod wszelkimi postaciami. Po „zaszyciu” można swobodnie wrócić do obowiązków domowych i służbowych.

Dawkę leku ustala lekarz zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami pacjenta. Bierze pod uwagę jego wiek, wagę oraz stan zdrowia i stopień uzależnienia.

Wszywka alkoholowa pozostaje aktywna w ciele pacjenta przez okres od 8 do 12 miesięcy.

Jeżeli wszywka alkoholowa przestanie działać, a do wykonania zabiegu nie stwierdzi się przeciwwskazań, można ponownie poddać się „zaszyciu”.

Rana goi się około tygodnia. W tym czasie należy dbać o jej stan. Odpowiednia higiena i pielęgnacja pomogą zapobiec widoczności blizny.

Jeżeli w Centrum Medycznym lekarz dostępny jest już w momencie zgłoszenia się pacjenta, jego przyjęcie może nastąpić bezzwłocznie. Wówczas też od razu przystępuje się do wykonania podstawowego badania i wywiadu. Jeżeli pacjent znajduje się w stanie upojenia alkoholowego lub lekarz jest obecnie zajęty – zabieg umawia się na konkretny termin.

Każdy pacjent przed zabiegiem podpisuje oświadczenie oraz zostaje przebadany przy użyciu alkomatu.

Połączenie to skutkuje szeregiem nieprzyjemnych objawów. Do najczęściej wymienianych należą: bóle głowy, nudności, wymioty, lęki, omamy, zaburzenia oddechowe, spadek ciśnienia tętniczego krwi, uderzenia gorąca, duszności, omdlenia, a nawet utrata przytomności.

Substancja występuje w postaci jałowych tabletek przeznaczonych do podskórnej implementacji. Tabletka jest okrągła i ma niewielkie rozmiary.

Pacjent może spożywać wszystkie produkty, które w swoim składzie nie zawierają alkoholu. Nie jest wymagana specjalistyczna dieta.

Nie ma mowy o pomyłce. Dawka ustalana jest na podstawie dokładnego badania oraz wywiadu. Dawkowanie ustala doświadczony i wykwalifikowany specjalista w tej dziedzinie.

Wstrzemięźliwość od alkoholu wymagana jest przez cały czas działania wszywki alkoholowej. W związku z tym optymalnym czasem abstynencji jest minimum rok.

Wszywka alkoholowa wspomaga leczenie alkoholizmu. Nie powinna być wykorzystywana jako samodzielny środek terapeutyczny. Dla największej skuteczności zalecamy jej połączenie z odtruciem alkoholowym i psychoterapią alkoholizmu.

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem z alkoholem i szukasz skutecznej terapii? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600