Lewatywa

Oczyszczenie ciała ze zbędnych produktów przemiany materii przywraca witalność i prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek organizmu.

Lewatywa w Centrum Medycznym Galmedic Katowice

lewatywa Katowice

 

Lewatywa jest jednym z najstarszych znanych ludzkości zabiegów leczniczych. Pozwala usunąć z jelita grubego wszelkie pozostałości po procesie trawienia. Szkodliwe substancje i toksyny opuszczają nasz organizm w szybki i skuteczny sposób. Mimo stałej popularności sam zabieg owiany jest wieloma mitami i ogromnym wstydem. Niepotrzebnie. To procedura medyczna, która nie powinna wzbudzać lęku i obaw.

Wlew doodbytniczy (jak inaczej nazywana jest lewatywa) jest bezbolesny i mało inwazyjny. Podczas zabiegu do odbytu pacjenta wprowadza się miękką rurkę, za pośrednictwem której do jelita grubego wlewany jest płyn. Jego rolą jest wypłukanie złogów mas kałowych. Usunięcie zalegających substancji sprzyja detoksykacji organizmu i poprawie ogólnego samopoczucia oraz stanu zdrowia.

Wskazania i przeciwwskazania

Choć lewatywa jest niezwykle prostym zabiegiem, nie każdy może z niej skorzystać. Najczęściej wskazaniem do jej wykonania są występujące u pacjenta zaparcia, bóle brzucha i wszelkie nawracające dolegliwości gastryczne. Sygnałem skłaniającym do wykonania zabiegu może być również ogólne rozdrażnienie i apatia, nalot na języku, nieprzyjemny zapach ciała i oddechu, a nawet powracające bóle głowy. Lewatywę wykonujemy również przed kolonoskopią i badaniem laparoskopowym.

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania wlewu doodbytniczego są: nieprawidłowości w budowie i/lub pracy dolnego odcinka przewodu pokarmowego (niedrożność, perforacje, wrzodziejące zapalenia itp.), choroby układu krwionośnego, nerek, ogólne osłabienie, odwodnienie czy choroby żołądka. Powszechnie zdarza się bowiem, że lewatywa wzmacnia dolegliwości przewlekłe pacjentów. Dlatego też przed poddaniem się zabiegowi konieczna jest szczegółowa diagnostyka i ocena stanu zdrowia pacjenta. Lewatywy nie polecamy kobietom w ciąży (oprócz chwili tuż przed porodem) oraz dzieciom do 3 roku życia.

Bezpieczne oczyszczanie jelita grubego

Choć lewatywę można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, odradzamy tego rodzaju praktyki. Niedoświadczony pacjent nie wie bowiem, w jaki sposób powinien przebiegać bezpieczny zabieg. Jelito grube bardzo łatwo uszkodzić, dlatego też zabieg powinien zostać wykonany przez specjalistę. Wykonywanie go w domu bez wyraźnych wskazań medycznych i wcześniejszej konsultacji z lekarzem w większości przypadków jest niebezpieczne i nieskuteczne.

Lewatywa wykonana przez specjalistów nie tylko pomaga oczyścić organizm. Pobudza również jelita do wzmożonej pracy, a specjalnie przygotowany skład wlewu dostarcza niezbędnych substancji odżywczych wprost do dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wzmocnienie mikroflory organizmu wpływa bezpośrednio na udoskonalenie pracy układu immunologicznego. Dzięki temu wzmacniamy odporność ciała, a to szczególnie ważne w sezonach infekcyjnych.

Lewatywa w Katowicach

Oczyszczenie ciała ze zbędnych produktów przemiany materii przywraca witalność i prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek organizmu. Źle funkcjonujące jelito grube wpływa bowiem na stan całego organizmu.

Przed wykonaniem zabiegu spotykamy się z pacjentem, by przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski. Określamy jego preferencje i oczekiwania. Na tej podstawie decydujemy o charakterze zabiegu. Standardowo lewatywę wykonuje się przy użyciu ciepłej wody. Zgodnie z życzeniami i oczekiwaniami pacjenta można jednak wzbogacić jej skład o dodatkowe substancje. Skład lewatywy ustalamy zatem indywidualnie dla każdego pacjenta.

W Centrum Medycznym Galmedic Katowice stosujemy gruszki lub irygatory. Pojemność wlewanego do organizmu pacjenta płynu waha się od 1 do 2 litrów. Płyn wypływa do jelita z worków samoczynnie, pod wpływem grawitacji. Dzięki temu minimalizujemy konieczną ingerencję w ciało pacjenta. Wlew trwa jedynie kilkanaście minut, podczas których pacjent leży swobodnie na lewym boku. Takie ułożenie sprzyja szybszemu oczyszczeniu jelita. Każdemu pacjentowi zapewniamy komfortową i dyskretną atmosferę. Podczas przygotowań i przebiegu zabiegu gwarantujemy spokój, umożliwiający pełne rozluźnienie oraz odprężenie. To konieczne dla prawidłowego przebiegu lewatywy.

Często zadawanie pytanie

Pacjenci nie opisują zabiegu jako bolesny. Odczuwalny może być dyskomfort związany z umieszczeniem rurki w odbycie. Sam wlew u większości pacjentów nie powoduje przykrych dolegliwości.

Wykonanie wlewu doodbytniczego nie szkodzi osobie bez przeciwwskazań. Nie wypłukuje naturalnej flory bakteryjnej, nie „wyjaławia” jelita.

Najczęściej dla osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy jednorazowy wlew. Nie zalecamy częstego wykonywania lewatywy.

Tuż po zabiegu nastąpi wypróżnienie. Z tego powodu najlepiej pozostać w ośrodku przynajmniej przez pół godziny. Czas po zabiegu pacjent spędza w jednoosobowym gabinecie wyposażonym w łazienkę.

Szczególna dieta nie jest wymagana. Warto zadbać jednak o odpowiednią podaż substancji odżywczych i błonnika, które zapobiegną nadmiernemu gromadzeniu się złogów.

Zalecamy założenie wygodnego, luźnego i niekrępującego ubrania. Poza tym do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać.

Tuż po zabiegu występuje uczucie parcia. Mogą zdarzyć się zawroty i bóle głowy. To naturalna reakcja organizmu. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje skutków ubocznych.

Zabieg powoduje spadek kilogramów, jednak związanych wyłącznie z ciężarem mas kałowych. Nie powoduje zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

Najczęściej stosuje się lewatywę z wody lub soli fizjologicznej. Można wzbogacić ją ziołami, sokiem z cytryny, kawą, a nawet dodatkiem mydła.

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem z alkoholem i szukasz skutecznej terapii? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600