Odtrucie alkoholowe Katowice

Codziennie pomagamy wielu pacjentom przebrnąć przez nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu.

Odtrucie alkoholowe Katowice – Detoks alkoholowy Katowice – Galmedic

odtrucie alkoholowe Katowice

 

Uzależnienie od nadmiernego spożywania alkoholu etylowego wpływa niemal na każdy aspekt życia chorego. Wywołuje patologiczne reakcje biochemiczne i metaboliczne organizmu, wpływa na powstawanie uszkodzeń narządów wewnętrznych i ogranicza możliwość ich niezakłóconej współpracy. W konsekwencji nałogowcy odczuwają szereg objawów psychosomatycznych, które z czasem stają się dla nich nie tylko coraz bardziej uciążliwe, ale również niebezpieczne dla ich zdrowia i życia. Złe samopoczucie najczęściej pogłębia jednak chęć sięgnięcia po używkę i demotywuje do pracy nad samym sobą. Należy jednak pamiętać, że alkoholizm (jak każda choroba) wymaga specjalistycznego leczenia. Dla stanu zdrowia uzależnionych znaczenie ma każda podjęta próba walki z nałogiem. W tym celu warto jednak sięgać wyłącznie po bezpieczne i sprawdzone metody terapeutyczne. Jedną z nich jest odtrucie alkoholowe.

Aby odtrucie alkoholowe można było przeprowadzić profesjonalnie i skutecznie, wszystkie procedury medyczne powinny opierać się na ugruntowanej wiedzy medycznej. Posiadają ją wyłącznie specjaliści, pod opieką których znajduje się pacjent podczas stacjonarnej detoksykacji. W Centrum Medycznym Galmedic oferujemy komfortowe warunki kliniczne i opiekę lekarza oraz przedstawicieli personelu medycznego. Stale monitorują oni stan zdrowia pacjenta, dzięki czemu szybko i adekwatnie odpowiadają na wszelkie jego potrzeby. W ten sposób ogranicza się ryzyko przedwczesnego przerwania procesu detoksykacji i wystąpienia nawrotu choroby alkoholowej. Pacjenci najczęściej rezygnują z dalszego leczenia wtedy, gdy objawy głodu alkoholowego stają się uciążliwe. W Galmedic przeciwdziałamy im dzięki farmakoterapii i dożylnej suplementacji.

Odtrucie alkoholowe Katowice – skuteczna metoda zwalczania alkoholizmu

Odtrucie alkoholowe w Centrum Medycznym Galmedic realizowane jest przez zespół wykwalifikowanych i doświadczonych w walce z uzależnieniem specjalistów. Używamy tylko sprawdzonych, popartych naukowo i skutecznych metod zwalczania choroby alkoholowej. Detoksykację stosujemy ponadto jako jedną z głównych metod eliminacji niekorzystnych skutków nadużywania alkoholu. Ta procedura medyczna łagodzi objawy odstawienne, poprawia ogólną kondycję psychofizyczną organizmu, przyspiesza proces trawienia i wydalenia alkoholu z krwiobiegu oraz ułatwia przerwanie ciągu alkoholowego. Stanowi zwykle pierwszy krok nałogowców na drodze do trzeźwości. Pomaga bowiem w odstawieniu substancji odurzającej, przyczyniając się do spadku stężenia toksyn poalkoholowych we krwi człowieka i poprawy jego samopoczucia.

Odtruwanie alkoholowe szczególnie poleca się w przypadku stwierdzenia zatrucia toksynami poalkoholowymi, w tym głównie aldehydem octowym. Procesowi powinno się poddać osoby odwodnione, niedożywione, u których stwierdzono zakwaszenie organizmu, po zatruciu alkoholami fuzlowymi (niedogonami), czyli produktami zanieczyszczonymi.

Jakie są wskazania do detoksykacji?

Z odtrucia alkoholowego skorzystać może każdy pełnoletni pacjent, niezależnie od ilości spożytego alkoholu etylowego i stopnia rozwoju choroby alkoholowej. Na terapię detoksykacyjną zgłaszają się przede wszystkim osoby zmagające się z przewlekłą lub krytyczną fazą alkoholizmu. Schorzenie manifestuje się u nich za pośrednictwem trwania w coraz dłuższych i trudniejszych do przerwania ciągach alkoholowych. Podczas nich tracą kontrolę nad ilością i częstotliwością spożywanego etanolu, a tolerancja organizmu na tę substancję stopniowo wzrasta. By zapobiec złożonym uszkodzeniom wewnątrz organizmu uzależnionego, zaleca się jak najszybsze rozpoczęcie terapii. Im wcześniej nałogowiec zgłosi się na odtrucie alkoholowe, tym większa istnieje szansa, że niektóre szkody poczynione w jego organizmie przez etanol okażą się odwracalne.

Jak przerwać ciąg alkoholowy?

Odtruwanie organizmu z alkoholu jest jedną z najskuteczniejszych metod umożliwiających nałogowcom bezpieczne i skuteczne przerwanie ciągu alkoholowego. Decydując się na pobyt w placówce medycznej, pacjent skazuje się na brak substancji odurzającej. W Centrum Medycznym Galmedic nie stosujemy popularnych i nieskutecznych klinów. Pacjenci nie otrzymują żadnych dawek alkoholu etylowego. Rezygnują z ich przyjmowania już w momencie przekroczenia progu naszej placówki. By zwiększyć poziom ich bezpieczeństwa, przerwanie ciągu alkoholowego poprzedza się dokładnym badaniem chorego i wywiadem medycznym. Pacjent może zgłosić się do naszej placówki w stanie upojenia alkoholowego lub będąc po spożyciu. Nie musi zatem podejmować prób samodzielnego odstawienia substancji odurzającej – na każdym etapie tego działania w naszej placówce do jego dyspozycji pozostają specjaliści.

Uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych

Niedożywienie i wycieńczenie organizmu redukujemy dzięki zastosowaniu dożylnych wlewów witaminowych. Dostarczamy je bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta dzięki wenflonowi. Przedstawiciel personelu pielęgniarskiego umieszcza go w żyle obwodowej pacjenta, wykonując wkłucie dożylne, najczęściej zlokalizowane w zgięciu łokciowym. Skład wlewu komponowany jest indywidualnie dla potrzeb osób uzależnionych. Zawiera jony podstawowych pierwiastków rozpuszczonych w glukozie. Magnez, potas, wapń i sód mają właściwości odżywiające i regenerujące. Przyczyniają się ponadto do regulacji poziomu gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej ustroju. Korzystnie działają na funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych, regenerują tkanki. Dzięki temu, że podaje się je bezpośrednio do krwiobiegu, ich wchłanialność jest niemal stuprocentowa. Substancje odżywcze omijają układ pokarmowy, dzięki czemu nie podlegają procesom trawiennym, a wraz ze składnikami krwi docierają wprost tam, gdzie istnieje na nie zapotrzebowanie.

Odtrucie alkoholowe w leczeniu Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego

U niektórych pacjentów po odstawieniu alkoholu etylowego dochodzi do wystąpienia nieprzyjemnych objawów biochemicznego głodu – Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. Jest on konsekwencją nagłego braku substancji odurzającej. Jej dotychczasowa obecność w krwiobiegu przyczyniła się do powstania szeregu zaburzeń w przebiegu reakcji biochemicznych i metabolicznych ustroju. Deficyt toksyny i obniżające się jej stężenie prowadzi do wystąpienia bólów i zawrotów głowy, nudności, wymiotów, wzrostu ciśnienia tętniczego krwi i czynności serca. Ponadto niektórzy pacjenci odczuwają nieuzasadniony niepokój, rozdrażnienie, cierpią z powodu bezsenności, drżenia mięśniowego, napadów paniki, lęku i zaburzeń psychicznych. Objawy te skutecznie ogranicza się za pomocą farmakoterapii. Nasi specjaliści zlecają pacjentom dożylne lub domięśniowe środki uśmierzające ból, przeciwwymiotne, uspokajające i nasenne. Ich działanie skierowane jest konkretnie na ograniczenie wybranych dolegliwości, co sprzyja zwiększeniu motywacji do dalszego leczenia.

Detoks alkoholowy Katowice – bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Ze względów bezpieczeństwa każdą detoksykację poprzedzamy konsultacją lekarską. Specjalista bada pacjenta i zbiera od niego szczegółowe informacje dotyczące jego uzależnienia oraz charakterystyki objawów, z jakimi się zmaga. Istotne są zatem dla niego wszystkie dane, które dotyczą ilości i częstotliwości spożywanego alkoholu, długości ciągów alkoholowych, objawów zatrucia. Lekarz pyta pacjenta ponadto o długość okresów abstynencji i możliwość ich samodzielnego utrzymania, objawy odstawienne i ich nasilenie, częstotliwość nawrotów choroby alkoholowej. Nie bez znaczenia jest również ewentualny przebieg dotychczasowego leczenia lub zabiegów, jakim mógł poddawać się uzależniony w przeszłości. Na podstawie otrzymanych informacji lekarz ustala optymalną dla pacjenta ścieżkę terapeutyczną i szacuje czas trwania detoksu.

Odtruwanie organizmu z alkoholu jest zabiegiem mało inwazyjnym, niosącym ze sobą znaczne korzyści. Z tego względu zwykle nie odradza się zatem pacjentom jego przeprowadzenia. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które skutecznie eliminują niektóre grupy chorych z możliwości ich kwalifikacji do przeprowadzenia zabiegu. Detoksykacji nie poddaje się przede wszystkim tych nałogowców, u których stwierdzono złożony przebieg niektórych chorób przewlekłych oraz uszkodzenia wielonarządowe. Z detoksykacji rezygnuje się jednak wyłącznie wtedy, gdy niesie ona ze sobą ryzyko przewyższające ewentualne korzyści leczenia.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Odtrucie alkoholowe – często zadawane pytania

Odtrucie to proces, który polega na oczyszczeniu organizmu z substancji szkodliwych, nagromadzonych w krwiobiegu w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu etylowego.

Nie polecamy samodzielnego przerywania ciągu alkoholowego, zwłaszcza jeśli trwa on dłuższy czas. W Centrum Medycznym Galmedic pomagamy każdemu, bez względu na jego stan. Pomagamy również pacjentom, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu.

W Centrum Medycznym Galmedic ceny usługi wahają się od 350 do 2400 złotych.

Odtruwanie organizmu z alkoholu zazwyczaj trwa od 3 do 24 godzin.

Podczas detoksu możliwa, a nawet wskazana jest obecność kogoś bliskiego. Osoba uzależniona od alkoholu potrzebuje bowiem wsparcia w podejmowanych działaniach na rzecz życia w trzeźwości.

Zwykle odtrucie alkoholowe przeprowadzamy w dniu przybycia pacjenta do placówki. Terminowość i skuteczność jest dla nas priorytetem.

Nieodłącznym elementem detoksykacji są dożylne wlewy witaminowe. Najczęściej łączy się je z farmakoterapią.

W razie konieczności zabieg odtrucia alkoholowego może zostać powtórzony.

Odtrucie alkoholowe dostępne jest dla każdego. Dotyczy to również pacjentów, którzy mają objawy zatrucia alkoholowego po jednorazowym nadużyciu substancji odurzającej.

Po odtruciu alkoholowym można wrócić do swoich codziennych zajęć. Zachęcamy jednak do skorzystania z pozostałych elementów kompleksowej terapii uzależnień.

Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe są dostępne w wielu źródłach. Jednak przestrzegamy przed ich stosowaniem. Nieprawidłowo przeprowadzony detoks może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Nie, detoks w Centrum Medycznym Galmedic trwa zwykle kilka godzin, które pacjent spędza w prywatnym pokoju. Opuszcza placówkę medyczną tuż po zakończeniu terapii.

Odtruwanie pozwala na oczyszczenie organizmu z alkoholu, przyspieszenie procesu jego metabolizmu i wydalania z ustroju. Dzięki temu tkanki zyskują szansę na regenerację, a organizm ulega odżywieniu i nawodnieniu.

Najczęściej są to dożylne lub domięśniowe środki uśmierzające ból, nasenne, uspokajające i przeciwwymiotne,

Detoksykacja jest jednym z elementów leczenia choroby alkoholowej. Zastosowana samodzielnie pomaga w przerwaniu ciągu alkoholowego. Dla utrzymania stałej abstynencji zaleca się jednak jej połączenie z psychoterapią.

Detoksykacja przeprowadzana w placówce medycznej jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta głównie ze względu na fakt jego pozostawania pod ścisłą opieką lekarza.

Detoksykację poalkoholową można przeprowadzać kilkukrotnie. Zaleca się jednak pacjentom jednoczesne rozpoczęcie psychoterapii celem uniknięcia nawrotu choroby alkoholowej.

Do odtruwania organizmu z alkoholu mogą nie zostać zakwalifikowani chorzy ze schorzeniami przewlekłymi i ciężkimi uszkodzeniami wielonarządowymi.

Ceny odtrucia alkoholowego w Galmedic

Profesjonalne odtruwanie z alkoholu jest skuteczniejsze niż wszystkie znane nam powszechnie domowe sposoby na kaca i zatrucie alkoholowe. Samodzielnie podejmowane próby oczyszczenia organizmu z toksyn poalkoholowych najczęściej okazują się bowiem nie tylko nieskuteczne, co wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia nałogowca. Nie może on samodzielnie poprawić swojej kondycji i uzupełnić niedoborów we właściwym stopniu (nawet jeżeli zastosuje suplementację doustną). Osiągnięcie stałej abstynencji możliwe jest ponadto wyłącznie w warunkach kontrolowanych. W Galmedic oferujemy wszystkie elementy kompleksowej terapii alkoholizmu, do których rozpoczęcia konieczna jest wstrzemięźliwość. Wśród nich najpopularniejsze to: wszywka alkoholowa i psychoterapia alkoholizmu.

Stacjonarny detoks alkoholowy w naszej placówce trwa zwykle od 3 do 24 godzin. Pacjent ma do wyboru kilka możliwości pakietowych. Detoksykacja 3-godzinna kosztuje 650 złotych, 12-godzinna – 1400 złotych, 24-godzinna – 2400 złotych. Oferujemy ponadto ekspresowy detoks, trwający 1,5 godziny w cenie 400 złotych. Co więcej, w koszt usługi wliczono opiekę lekarza i personelu medycznego, użyte medykamenty, koszt wizyty konsultacyjnej. Zapewniamy pełną anonimowość i dyskrecję, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i efektywność naszych działań.

Pacjent otrzymuje pakiet opieki zawierający wysokiej jakości płyny wieloelektrolitowe oraz kroplówki witaminowe, leki rozluźniająco-uspokajające oraz przeciwwymiotne. Do wyłącznej dyspozycji pacjenta pozostaje wykwalifikowany personel medyczny, który cały czas jest z pacjentem. Odtrucie odbywa się w bardzo komfortowym jednoosobowym pokoju z prywatną toaletą, pacjent ma również do swojej dyspozycji wygodną salę telewizyjną. Podczas odtrucia 12h i 24h na życzenie pacjenta istnieje możliwość zamówienia posiłku. Naszym pacjentom podajemy wyłącznie bezpieczne i przebadane preparaty medyczne wysokiej jakości pochodzące z legalnych źródeł.

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

Masz pytanie dotyczące usługi?

Zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista udzieli szczegółowej odpowiedzi na twoje pytanie.

668 660 600