Odtrucie alkoholowe Katowice

Codziennie pomagamy wielu pacjentom przebrnąć przez nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu.

Odtrucie alkoholowe Katowice – Detoks alkoholowy Katowice – Galmedic

detoks alkoholowy odtrucie alkoholowe Katowice

 

Zbyt duża ilość alkoholu wprowadzona do organizmu człowieka wpływa negatywnie na pracę wszystkich jego układów. Toksyczna substancja i produkty jej przemiany stopniowo niszczą narządy i tkanki, siejąc spustoszenie w coraz bardziej osłabionym organizmie alkoholika. Ponieważ alkoholizm jest poważną chorobą XXI wieku, należy leczyć ją w odpowiedni, a przede wszystkim bezpieczny sposób. Zbyt szybkie odstawienie alkoholu może doprowadzić do wystąpienia AZA (Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego). Dlatego też odtrucie alkoholowe zawsze powinno być przeprowadzane pod czujnym okiem specjalistów.

W naszym Centrum Medycznym pacjent przebywa pod stałą opieką i kontrolą personelu medycznego. Detoks trwa od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od stanu pacjenta. Należy jednak pamiętać, że aby przyniósł on oczekiwane rezultaty, w przypadku osób uzależnionych powinien zostać połączony z pozostałymi metodami leczenia alkoholizmu. Tylko kompleksowa terapia choroby alkoholowej gwarantuje długotrwały i stały sukces.

Spożycie alkoholu w nadmiarze jest równoznaczne z wprowadzeniem do organizmu trucizny. Odtrucie alkoholowe ma na celu oczyszczenie ciała z toksycznej substancji. Dzięki detoksowi alkoholik szybko i bezpiecznie przechodzi przez trudny okres odstawienia alkoholu. Brak substancji odurzającej wpływa bowiem negatywnie na samopoczucie fizyczne i psychiczne alkoholika. Wywołuje poczucie biochemicznego „głodu”, który zaspokoić może jedynie alkohol. W pokonaniu tych dolegliwości pomagają specjaliści.

Fazy alkoholizmu

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą. Nie występuje z dnia na dzień, a więc i jej leczenie nie odbywa się w ciągu kilku dni. Proces terapeutyczny jest długotrwały, podobnie jak proces wpadania w nałóg. Aby zrozumieć, na czym polega odtruwanie alkoholowe, należy poznać fazy choroby alkoholowej. Z detoksu można skorzystać w każdej chwili, niezależnie od stopnia uzależnienia.

Pierwsza faza nazywana jest fazą wstępną. Najczęściej przebiega bezobjawowo. Polega na odczuciu ulgi emocjonalnej i psychicznej wyłącznie po spożyciu alkoholu. Substancja odurzająca staje się „lekarstwem” na stres i sytuacje obciążające. Druga faza nazywana jest ostrzegawczą. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze objawy choroby alkoholowej, które mogą zauważyć najbliżsi alkoholika. Choć stara się on pić po kryjomu, mogą zdarzać mu się luki w pamięci i zaburzenia zachowania.

Kolejne etapy charakteryzują się coraz silniejszymi i bardziej widocznymi objawami. W fazie trzeciej (krytycznej, ostrej) alkoholik traci kontrolę nad ilością spożywanej substancji odurzającej. Dochodzi do pierwszych zaniedbań, pogorszeń relacji, pojawiają się zachowania agresywne. Ostatnia faza alkoholizmu (przewlekła) to najbardziej zaawansowane stadium choroby. W wyniku nieprzerwanych ciągów alkoholowych w mózgu osoby uzależnionej dochodzi do nieodwracalnych zmian. Zaburzone zostają funkcje poznawcze i procesy myślowe. Występują zaburzenia psychiczne: omamy, urojenia, zaburzenia osobowości, napady lęku, psychozy.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Odtrucie alkoholowe Katowice

Głównym celem odtrucia alkoholowego jest pozbycie się z organizmu toksyn i wszelkich szkodliwych substancji związanych z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Na tym jednak rola detoksu się nie kończy. Organizm alkoholika jest bowiem wycieńczony długotrwałym nadużywaniem substancji odurzającej. Zmiany widoczne są w pracy wszystkich narządów i układów. Konieczna jest zatem ich szybka regeneracja. W tym celu stosuje się farmakoterapię i dożylne wlewy witaminowe.

Specjaliści pracujący w Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach codziennie pomagają wielu pacjentom przebrnąć przez nieprzyjemne objawy odstawienne. Wyprowadzenie nałogowca z ciągu alkoholowego jest jedynie połową sukcesu. Drugą połowę stanowią oddziaływania utrzymujące go przy wstrzemięźliwości.

Doświadczenie specjalistów, znajomość odpowiednich metod i posiadane narzędzia umożliwiają walkę z bezsennością pacjenta, omamami, nadpobudliwością i chwiejnością emocjonalną. Podczas detoksu przeprowadzanego w specjalistycznej placówce skutecznie niweluje się objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Odtrucie alkoholowe – Detoks alkoholowy Katowice

Odtrucie alkoholowe w Centrum Medycznym Galmedic Katowice przeprowadzają wyłącznie członkowie wykwalifikowanej i doświadczonej kadry medycznej. Wykorzystują innowacyjne metody, narzędzia i najbardziej efektywne medykamenty. Dzięki temu możliwe staje się bezbolesne przerwanie ciągu alkoholowego i stopniowe wyjście z trudnego do opanowania nałogu. Detoks przeprowadzamy zgodnie ze wszelkimi standardami bezpieczeństwa.

Każdy pacjent może liczyć na indywidualne i podmiotowe traktowanie. Atmosfera partnerstwa i dyskrecji sprzyja budowaniu zaufania, niezbędnego w terapii leczenia alkoholizmu. Przed rozpoczęciem detoksu konieczne jest zapoznanie się z historią choroby pacjenta. W tym celu przeprowadzamy szczegółowy wywiad i badanie. Na tej podstawie dobieramy najlepszą metodę leczenia, odpowiednie lekarstwa i ich dawki. Wszystkie leki podajemy drogą dożylną, co zapewnia ich stuprocentową wchłanialność. Po detoksie alkoholowym oferujemy wszycie Esperalu i psychoterapię alkoholizmu.

Odtrucie alkoholowe w Katowicach dostępne jest nie tylko dla osób uzależnionych. Z szybkiego detoksu mogą skorzystać również ci, którym doskwierają objawy zatrucia alkoholowego. Pozbycie się dolegliwości zwanych potocznie kacem w domowych warunkach jest długotrwałe i nieprzyjemne. W specjalistycznej placówce przeprowadzamy trzygodzinny zabieg, który wypłukuje z organizmu pozostałości suto zakrapianej imprezy.

Często zadawane pytania

Nie polecamy samodzielnego przerywania ciągu alkoholowego, zwłaszcza jeśli trwa on dłuższy czas. W Centrum Medycznym Galmedic pomagamy każdemu, bez względu na jego stan. Pomagamy również pacjentom, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ogólnego stanu zdrowia pacjenta i stopnia jego uzależnienia. Zwykle sięga kilkunastu godzin, choć z różnych względów może ulec zmianie.

Podczas detoksu możliwa, a nawet wskazana jest obecność kogoś bliskiego. Osoba uzależniona od alkoholu potrzebuje bowiem wsparcia w podejmowanych działaniach na rzecz życia w trzeźwości.

Zwykle odtrucie alkoholowe przeprowadzamy w dniu przybycia pacjenta do placówki. Terminowość i skuteczność jest dla nas priorytetem.

W razie konieczności zabieg odtrucia alkoholowego może zostać powtórzony.

Odtrucie alkoholowe dostępne jest dla każdego. Dotyczy to również pacjentów, którzy mają objawy zatrucia alkoholowego po jednorazowym nadużyciu substancji odurzającej.

Po odtruciu alkoholowym można wrócić do swoich codziennych zajęć. Zachęcamy jednak do skorzystania z pozostałych elementów kompleksowej terapii uzależnień.

Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe są dostępne w wielu źródłach. Jednak przestrzegamy przed ich stosowaniem. Nieprawidłowo przeprowadzony detoks może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Cennik detoks alkoholowy & Odtrucie alkoholowe Katowice

Pacjent otrzymuje pakiet opieki zawierający wysokiej jakości płyny wieloelektrolitowe oraz kroplówki witaminowe, leki rozluźniająco-uspokajające oraz przeciwwymiotne. Do wyłącznej dyspozycji pacjenta pozostaje wykwalifikowany personel medyczny, który cały czas jest z pacjentem. Odtrucie odbywa się w bardzo komfortowym jednoosobowym pokoju z prywatną toaletą, pacjent ma również do swojej dyspozycji wygodną salę telewizyjną. Podczas odtrucia 12h i 24h na życzenie pacjenta istnieje możliwość zamówienia posiłku. Naszym pacjentom podajemy wyłącznie bezpieczne i przebadane preparaty medyczne wysokiej jakości pochodzące z legalnych źródeł.

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

Masz pytanie dotyczące usługi?

Zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista udzieli szczegółowej odpowiedzi na twoje pytanie.

668 660 600